Co to jest stulejka?

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test, badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij
Co to jest stulejka?
5 (100%) 3 Głosów

Stulejka to zwężenie napletka, które uniemożliwia mężczyźnie odkrywanie żołędzi. Stulejka jest zwężeniem napletka, które może mieć różne stopnie nasilenia i sprawia, że pełne i niezależne odkrycie żołędzi jest trudne i bardzo bolesne

Jak wygląda stulejka?

Nieelastyczna blizna, która uformowała się, w związku ze zwężeniem napletka przeszkadza w swobodnym ruchu napletka, uprawianiu seksu, ale także zaburza codzienną higienę intymną. Zmuszanie do zsunięcia napletka z żołędzi powoduje rany skóry i kolejne blizny, które pogarszają stan stulejki.

Zobacz też: Stulejka Gdańsk – Leczenie 1 dnia

Rodzaje stulejki

Stulejka może mieć podwójne pochodzenie. Mówi się o wrodzonej stulejce lub nabytej stulejce. Wrodzona stulejka jest obecna od pierwszych lat urodzenia ze zwężeniem napletka u niemowląt. W pierwszych latach życia występuje stulejka zwana „fizjologiczną” jest zwykle leczona przez niewielkie atraumatyczne poszerzenia napletka. W wielu przypadkach rozwiązanie można uzyskać dzięki odpowiednim ćwiczeniom, które pozwalają na odzyskanie elastyczności napletka.

  Stulejka u dorosłych to inaczej nabyta stulejka pojawia się w wieku dorosłym i jest dysfunkcjonalnym wynikiem zapalenia napletka wywołanego przez czynnik drobnoustrojowy (bakterie i / lub grzyby), który można rozwiązać za pomocą odpowiedniego leczenia medycznego. Oprócz rozwiązania problemu zakaźnego często dochodzi do zwężenia i bliznowacenia napletka, powstaje stulejka zabieg chirurgiczny może być jedyną metodą leczniczą.

Ponadto, w zależności od stopnia nasilenia, można mówić o stulejce całkowitej lub częściowej. Stulejka częściowa jest mniej surową formą, ponieważ pozwala częściowo odkryć żołądź. Istnieje, zatem częściowe zsunięcie napletka.

Czytaj też na portalu o stulejce: http://stulejka.edu.pl/stulejka/jak-wyglada-stulejka/

W takim przypadku zalecane jest natychmiastowe leczenie stulejki, aby zapobiec możliwemu pojawieniu się parafimozy ( uwięźnięcia żołędzia prącia w pierścieniu otworu napletka parafrazy). Jeśli w rzeczywistości, szczególnie podczas stosunku płciowego, napletek powinien ześlizgnąć się u podstawy żołędzi, obecny pierścień blizn może zamienić się w „pętlę”, która zmniejszyłaby się w dolnym fałdzie żołędzi, zapobiegając takiemu samemu wzrostowi napletka. Parafimoza wymaga pilnych działań, aby zapobiec sytuacji, w której nie dochodzi do prawidłowego przepływu krwi z żołędzi.

Całkowita stulejka jest najcięższym przypadkiem. Przy ciasnej stulejce nie można odkryć żołędzi, nawet, gdy penis jest zwiotczały. W tym stanie napletek nie może się swobodnie przesuwać, co nie pozwala na dobrą higienę żołędzi. Może to powodować trudności w oddawaniu moczu i utrudniać uprawianie normalnego seksu.

Objawy stulejki

Rozpoznanie stulejki często wykonuje sam pacjent, który zauważa zwężenie napletka. W zależności od stopnia stulejki, konieczna jest obserwacja kliniczna. Zawsze zaleca się konsultację z lekarzem w celu postawienia diagnozy.

Związane, (ale nie wyłącznie) objawy stulejki mogą być:

 • Ból penisa
 • Ból podczas seksu
 • Zaburzenia erekcji
 • Zatrzymanie moczu
 • Trudności w oddawaniu moczu
 • Owrzodzenia skórne
 • Świąd cewki moczowej.

Powikłania

Stulejka jest niedoczynnością anatomiczną i nie można jej określić, jako choroby lub patologii. Powikłaniami wynikającymi z tej charakterystyki są, zatem wszystkie te patologie, które znajdują się w przypadku stulejki.

W związku z tym istnieje większe ryzyko:

 • Zapalenia błon śluzowych (zapalenie lub zakażenie żołędzi),
 • Zapalenia powięzi (zapalenie lub zakażenie napletka)
 • Zapalenia opuszki balanoposth (zapalenia lub zakażenia żołędzi i wewnętrznej błony napletka).
 • Występowanie tych chorób może być spowodowane stagnacją plemników i moczu w penisie, spowodowanym stulejką i niemożnością utrzymania dobrej higieny.

Bez ukierunkowanego leczenia, toczenie się tej choroby może prowadzić do bolesnego zwapnienia napletka. Wreszcie, człowiek cierpiący na stulejkę wydaje się być bardziej podatny na infekcje narządów płciowych, a nawet na rzadkie formy raka, takie jak rak prącia.

Stulejka leczenie

Aby wyeliminować stulejkę jedynym rozwiązaniem była chirurgia, ponieważ terapie medyczne oparte na kremach antybiotykowych i / lub przeciwzapalnych do stosowania miejscowego mogłyby rozwiązać stan zapalny, ale nie stulejkę, W praktyce jeden usunięty napletek zawiera nieelastyczny pierścień blizn po takim zabiegu jak obrzezanie.

Obrzezanie jest również stosowane do chirurgicznego leczenia stulejki. Dzięki tej procedurze lekarz może poprawić komfort funkcjonowania pacjenta i umożliwić mu powrót do prawidłowego życia seksualnego.

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test - badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij

2 myśli na temat “Co to jest stulejka?

 1. Najgorsze jest to, że stulejka jest praktycznie niewyleczalna. Jedyne co można zrobić, to po prostu zabieg. Nie ma na to żadnych leków, tabletek, maści czy czegokolwiek innego. Zabieg to jedyne wyjście, na szczęście praktycznie zawsze skuteczne.

 2. Bez przesady. Zabieg usunięcia stulejki to jest właśnie jej wyleczenie. Nie można mówić, że to nie wiadomo jaka choroba jest i straszyć nią ludzi. Zdarza się i tyle. Inna sprawa, że dla rodziców i dziecka to jest stres.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa