Co warto wiedzieć o oczyszczaniu wątroby

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test, badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij
Co warto wiedzieć o oczyszczaniu wątroby
5 (100%) 1 Głosów

Wątroba to narząd posiadający bardzo duże zdolności do samodzielnej regeneracji uszkodzonych komórek. Niestety, w dzisiejszym świecie ilość toksycznych substancji, na jakie narażone są nasze organizmy, jest po prostu zbyt duża. Z tego powodu wątroba, która jest nazywana „naturalną oczyszczalnią organizmu“, bardzo często po prostu potrzebuje wsparcia.

Wskutek długotrwałej ekspozycji na czynniki hepatotokstyczne (alkohol, papierosy, leki i wiele innych substancji) dochodzi do postępującego uszkodzenia wątroby, upośledzenia jej funkcji a w końcu do ciężkiej niewydolności tego narządu, która nierzadko kończy się marskością lub nowotworem. Do tego trzeba doliczyć możliwe hepatotoksyczne działanie wirusów WZW typu C oraz WZW typu B. Według lekarzy hepatologów, tylko mniej niż 50% osób, które są nosicielami, któregoś z tych wirusów, jest świadoma tego stanu.

Co dzieje się, kiedy wątroba przestaje prawidłowo działać?

Trzeba uświadomić sobie, że wątroba jest narządem wielofunkcyjnym, a co najważniejsze, że funkcje jakie spełnia mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Wątroba odpowiada między innymi za produkcję żółci i enzymów trawiennych, neutralizację toksycznych substancji, metabolizm aminokwasów i węglowadanów, magazynowanie żelaza, witaminy E, D, C oraz K czy wreszcie proces filtracji krwi.

Objawy problemów z wątrobą mogą być naprawdę zróżnicowane, przez co bardzo często nie wiążemy ich z tym narządem. Takie problemy, jak rozdrażnienie, trudności ze snem, swędzenie skóry, trudności z koncentracją, zaparcia bardzo często wynikają z nieprawidłowego działania wątroby. Poważniejsze uszkodzenie tego narządu powoduje upośledzenie procesu filtrowania krwi z toksyn, a wtedy następstwa mogą być naprawdę poważne. Co jest przyczyną niedomagania wątroby? Oczywiście, przede wszystkim jest to ekspozycja na szkodliwe substancje(alkohol, leki, papierosy, inne używki), ciężkostrawna dieta, środki chemiczne zawierające się w przetworzonej żywności oraz napojach i jeszcze kilka innych czynników. Na szczęście, istnieją naturalne metody jeśli chodzi o taki proces, jak oczyszczanie wątroby. Przyjrzyjmy się jednej z nich.

Detoksykacja wątroby przy pomocy ziół

Za najbardziej skuteczną metodę oczyszczania wątroby uważa się mieszanki ziołowe. Problem z tym, że wiele spośród dostępnych na rynku preparatów oczyszczających charakteryzuje się nieumiejętnie skomponowanym składem. Trzeba bowiem pamiętać, że pierwszą zasadą skutecznej detoksykacji jest przywrócenie wątrobie pełni jej zdolności oczyszczających. Do tego konieczne są składniki działająco osłonowo i regenerująco na wątrobę, a nie jedynie substancje o działaniu typowo antytoksycznym. Jednym z niewielu spcyfików, które odpowiednio spełniają zadanie kompleksowej detoksykacji wątroby jest preparat Hepa Vitale na wątrobę (detoks).

Oprócz ziół o działaniu stricte detoksykacyjnym, jak Babka Płesznik czy Czarnuszka Siewna, znajdziemy tutaj również Ostropest Plamisty, będący źródłem sylimaryny. Sylimaryna to substancja naturalna, która działa osłonowo na wątrobę oraz wspomaga naturalne procesy regeneracji uszkodzonych komórek. Ze względu na połączenie składników o dwóch różnych sposobach działania(z jednej strony regeneracja wątroby, z drugiej detoksykacja układu pokarmowego) Hepa Vitale jest preparatem, który cechuje się niezwykłą skutecznością, co zresztą znajduje konsekwencję w postaci coraz większego uznania klientów.

Czytaj też: Jak oczyścić wątrobę?

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test - badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij

2 myśli na temat “Co warto wiedzieć o oczyszczaniu wątroby

  1. Warto obserwować dłonie. Plamy wątrobowe to najbardziej widoczny efekt zatrucia wątroby. Wprawdzie wtedy w wielu przypadkach może być za trudno na oczyszczanie wątroby, ale lepiej późno niż wcale.

    • Gdy pojawiają się plamy wątrobowe, to jest to już ostatni sygnał na ten temat, że wątroba nie działa. Wtedy regeneracja tego organu jest już niemożliwa. A przynajmniej nie w pełnym zakresie. Dlatego detoks organizmu warto przeprowadzić wcześniej, gdy jest się jeszcze stosunkowo młodym i zdrowym.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa