Jak rozpoznać boreliozę

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test, badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij
Jak rozpoznać boreliozę
5 (100%) 1 Głosów

Bardzo wiele osób choruje na popularną chorobę, jaką jest borelioza. Jednak wciąż wielu chorych nie zdaje sobie z tego sprawy. Zatem czym jest borelioza i w jaki sposób ją rozpoznać?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że borelioza jest chorobą, którą przenoszą kleszcze. Tego typu owady w swojej ślinie często posiadają bardzo niebezpieczne bakterie, zwane Borrelia burgdorferi i to właśnie one są odpowiedzialne za powstanie choroby. Jednak należy pamiętać, iż nie wszystkie kleszcze mogą zarażać, choć szacuje się, iż jest ich około 30-40%.

Jak usunąć kleszcza

Podczas każdego wgryzienia się kleszcza w nasze ciało powinniśmy go niezwłocznie usunąć. W tym celu należy użyć specjalnej pęsety lub też zestawu do usuwania kleszczy, który możemy zakupić w każdej aptece. Nie należy kleszczy ściskać, ani tym bardziej smarować masłem lub margaryną, aby łatwiej wyszły. Jest to ogromny błąd, ponieważ w tym przypadku kleszcze na skutek kontaktu z drażniącą substancją „wypluwają” do naszego organizmu swoje odchody oraz ślinę, które mogą być toksyczne.

Zobacz jak usunąć kleszcza: http://wyleczborelioze.pl/borelioza/jak-wyjac-kleszcza/

Z tego powodu należy niezwłocznie usunąć kleszcza, wykręcając go w kierunku przeciwnym, niż się wkręcił. Zazwyczaj kleszcze wkręcają się w nasze ciało w prawo. Zatem jeżeli będziemy próbowali pozbyć się tego pasożyta, warto wykręcić go w lewo. Należy przy tym wykonać jeden zdecydowany ruch, aby reszta kleszcza nie została w naszym ciele. Wówczas może stworzyć się stan zapalny, a kleszcz po pewnym czasie może nawet odżyć. Niestety nawet całkowicie usunięcie tego pasożyta nie gwarantuje nam, iż nie zachorujemy na boreliozę.

Jakie są objawy boreliozy

Przede wszystkim po usunięciu kleszcza należy obserwować, czy na naszym ciele pojawiają się objawy tej choroby. Pierwszy objaw to charakterystyczny rumień wędrujący, który może wystąpić nawet po kilku dniach od kontaktu z pasożytem. Może być bardzo duży, ponieważ jego średnica często dochodzi nawet do kilkunastu centymetrów.

Kolejne objawy tej choroby to między innymi ból głowy oraz gorączka, jak i również ból gardła czy też ogólne zmęczenie. Są to pierwsze symptomy grypy, z tego powodu tak wiele osób bagatelizuje je i nie jest świadomych, iż choruje na boreliozę. Tego typu chorobę często bardzo ciężko jest rozpoznać, z tego powodu nawet jeśli po ukąszeniu nie wystąpiły żadne poważne objawy, po pewnym czasie powinniśmy przeprowadzić odpowiednie badania.

Zobacz również: Poradnia Leczenia Boreliozy – http://leczymyborelioze.pl/

W tym celu należy udać się do odpowiedniego specjalisty, który wypisze nam skierowanie na badanie krwi. Nie jest ono refundowane, jednak warto upewnić się, czy nie zaraziliśmy się tą niebezpieczną chorobą. W przypadku zarażenia się Borrelia burgdorferi, należy natychmiast rozpocząć leczenie. Niestety często leczenie boreliozy jest długotrwałe, jednak choroba rozpoznana stosunkowo wcześnie jest łatwa do wyleczenia.

Borelioza jest bardzo popularną chorobą, na którą choruje coraz więcej osób. Często chorzy nawet nie są świadomi tego, iż z nią się zmagają. Zatem warto pamiętać, gdy ukąsi nas kleszcz, należy obserwować swoje ciało. Niestety powikłania boreliozy są bardzo poważne, zatem warto wcześniej poddać się leczeniu.

Warto przeczytać: http://lifestylemagazyn.pl

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test - badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij

2 myśli na temat “Jak rozpoznać boreliozę

  1. Jak pojawia się rumień wędrujący czyli taka czerwona plamka z jasnym środkiem, to wiadomo, że tam było ukąszenie kleszcza i trzeba koniecznie zrobić badanie krwi na wykrycie tego czy jest borelioza. Testów z aptek bym raczej unikał, bo to tak samo jak z ciążowymi – niejeden związek już rozbiły i nie zawsze było to potem prawdą 🙂

    • Ale rumień wędrujący nie jest objawem boreliozy, który występuje zawsze. Często może się w ogóle nie pojawić, a choroba postępuje, więc lepiej nie skupiać się na tym, ale nie dopuścić do ukąszenia, a jak już ukąsi to we właściwy i szybki sposób usunąć kleszcza.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa