Kiła – zapobieganie

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test, badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij
Kiła – zapobieganie
4.7 (93.33%) 3 Głosów

Najczęściej do zakażenia kiłą dochodzi podczas bezpośredniego kontaktu z owrzodzeniem, które występuje w fazie pierwotnej choroby – to zazwyczaj obecne jest na narządach płciowych więc do zakażenia przeważnie dochodzi poprzez odbycie stosunku seksualnego. Warto zauważyć, że kiłą zarazić się można również przy okazji uprawiania seksu oralnego jak również analnego. Do zakażenia dojść może także w przypadku kontaktu z wysypką skórną, charakterystyczną dla wtórnego stadium choroby. Ta pojawia się się najczęściej na wewnętrznej części stóp oraz dłoni chociaż może występować także na innych częściach ciała.

Tak naprawdę nie ma skutecznej w 100% metody, która zapobiegałaby zakażeniu kiłą – wpływ na to ma fakt, że często niezauważalne objawy bądź faza utajona prowadzą do nieświadomych zakażeń. Można jednak minimalizować ryzyko zachorowania zachowując szczególne środki ostrożności, głównie podczas aktywności seksualnej. To właśnie drogą płciową rozpowszechniana jest zazwyczaj kiła.
Przede wszystkim należy zachować wstrzemięźliwość seksualną w sytuacji, kiedy nie jesteśmy pewni stanu zdrowia potencjalnego partnera. Najpewniejsze będą stosunki płciowe ze stałym, sprawdzonym pod kątem badań na istnienie chorób wenerycznych partnerem. Skutecznym sposobem jest także korzystanie z prezerwatywy – podczas stosunku płciowego jak również analnego i oralnego.
Pamiętaj, że na ryzyko zachorowania na kiłę są narażeni bardziej narkomani, którzy korzystają z środków dożylnych oraz osoby żyjące w niewłaściwych warunkach higienicznych. Na kiłę częściej zapadają również osoby, które nie podlegają stałej opiece medycznej.
Warto jednak wiedzieć, że kiłą nie można zarazić się poprzez korzystanie z jednej toalety z osobą zakażoną czy używanie tych samych środków kosmetycznych bądź higienicznych jak gąbka czy ręcznik – bakterie krętka bladego funkcjonują i rozwijają się tylko na organizmie żywym.

 

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test - badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij

Jedna myśl na temat “Kiła – zapobieganie

  1. niewielki-zderzacz-bagietek

    ej to ludzie maja w ogóle powstrzymać się od stosunku bo mogą zarazic sie kiłą? bez sensu, raz sie zyje, trzeba ryzykować. bez ryzyka nie ma zabawy

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa