Leczenie płaskostopia podłużnego

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test, badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij
Leczenie płaskostopia podłużnego
5 (100%) 1 Głosów

Płaskostopie podłużne jest wadą, która niezwykle często występuje u osób uskarżających się na haluksy. Polega ona na spłaszczeniu łuku poprzecznego stopy, wskutek czego powstaje deformacja. Może być ono wadą wrodzoną bądź nabytą. Niezwykle istotne jest podjęcie stosownego leczenia, w innym wypadku mogą nas spotkać przykre konsekwencje.

Często zdarza się, że płaskostopie podłużne jest wadą zupełnie bezbolesną. W przypadku, gdy pojawi się ból, na skuteczne leczenie bezoperacyjne może już być jednak za późno. Dlatego każde, nawet najmniejsze objawy mogące świadczyć o wystąpieniu schorzenia, powinny nas zaalarmować. W takiej sytuacji należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, który poprawnie zdiagnozuje przypadłość. Może okazać się, że konieczne będzie wykonanie kilku badań. Z reguły będzie to USG stopy, rezonans magnetyczny, USG stawu skokowego bądź zdjęcie RTG.

Zobacz także: http://lifemedica.pl/specjalizacje/ortopedia/ – Poradnia Ortopedyczna – Lifemedica Gdańsk. Ortopeda w Gdańsku.

Na schorzenie narażone są w szczególności osoby z paluchem koślawym. Często ta wada wynika właśnie z tej wady. Przyczyny obu schorzeń są podobne – przede wszystkim niewygodne buty (na przykład szpilki) oraz przebyte urazy stóp i choroby. Płaskostopie podłużne jest jednak dużo łatwiejsze w leczeniu, ponieważ odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń oraz wkładki mogą naprawdę wiele zmienić w odczuwaniu tego schorzenia.

Wygodne buty są podstawą w leczeniu tego schorzenia. Przede wszystkim powinny mieć one wygodny spód. Jeśli odpowiedni komfort stopy nie jest w nich zagwarantowany, należy zakupić stosowne wkładki do obuwia. Poprawiają one ułożenie stopy, dzięki czemu jest mniej podatna na rozwój schorzenia. Istotne jest, aby stopa była jak najmniej obciążona, dlatego osobom z nadwagą zaleca się jak najszybsze zgubienie zbędnych kilogramów. Jeżeli płaskostopiu podłużnemu towarzyszą haluksy, należy zaopatrzyć się w buty z wyprofilowaną owalnie podeszwą. Pomocą w znalezieniu odpowiedniej metody, odpowiadającej naszym potrzebom, służy ortopeda. Udzieli nam on także informacji o ćwiczeniach, które należy wykonywać, aby odpowiednio szybko skorygować tą wadę.

Jeżeli omawianemu schorzeniu towarzyszy ból, niezbędne może okazać się skorzystanie z odpowiednich środków farmakologicznych. Ich działanie powinno przeciwdziałać powstawaniu stanów zapalnych oraz uśmierzać ból. Dla osób, które wolą uniknąć terapii farmakologicznej, zalecana jest fizykoterapia. W tym wypadku krioterapia pozwala zmniejszyć odczuwaną bolesność, z kolei inne zabiegi mogą mieć działanie przeciwzapalne. O wybór odpowiednich metod warto zapytać fizjoterapeutę.

Jeżeli wspomniane wyżej metody nie przyniosą pożądanych rezultatów, może nas czekać leczenie operacyjne. W wielu wypadkach płaskostopiu podłużnemu towarzyszą również inne choroby, które są w takim stopniu zaawansowania, że wymagają leczenia operacyjnego. W tym przypadku chirurg postara się o pozytywne skorygowanie obu wad.

Więcej na stronie: http://ortopedico.pl

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test - badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij

2 myśli na temat “Leczenie płaskostopia podłużnego

  1. Płaskostopie coraz częściej można wyleczyć dość szybko, pod warunkiem oczywiście, że będzie się korzystać z pomocy doświadczonego fizjoterapeuty. Bez tego można próbować, ale najpewniej niewiele wyjdzie.

  2. Płaskostopie podłużne nie boli i to jest najbardziej mylące, bo może sprawiać wrażenie, że nie jest to wcale tak groźne schorzenie, jak to jest w rzeczywistości. Zwłaszcza, że lekkie modyfikacje wpływają potem na powikłania, które wyleczyć już znacznie trudniej.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa