Objawy kiły

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test, badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij
Objawy kiły
3.9 (78.26%) 23 Głosów

Kiła jest jedną z chorób wenerycznych, która objawiać się może w różnych stadiach i okresie po zakażeniu – znane są nawet przypadki, kiedy kiła rozwijała się na narządach przez blisko 30 lat. Właśnie ze względu na jej różne stadia rozdzielić można jej objawy – w przebiegu każdego są one inne. Wszystkie jednak są groźne i koniecznym wydaje się ich leczenie bowiem powikłania tej choroby są niezwykle groźne dla zdrowia a nawet życia pacjenta.

Kiła pierwotna

Pierwsze objawy tego rodzaju kiły występują najczęściej po około 3 tygodniach od zarażenia chociaż warto nadmienić, że mogą ujawnić się zarówno po 3 dniach jak i 3 miesiącach. Objawy jednak są charakterystyczne i niemożliwe do niezauważenia – najczęściej prowadzą do sporego dyskomfortu zakażonego.
Przy kile pierwotnej występuje najczęściej bezbolesne owrzodzenie na zainfekowanym miejscu – w przypadku kobiet to pochwa a w przypadku mężczyzn prącie jednak objawy kiły mogą pojawić się także na innych częściach ciała, w tym na języku, w gardle czy na wargach. Ponieważ owrzodzenie nie boli, zdarza się, że jest ono niezauważone i znika samoistnie po kilku tygodniach. Nie oznacza to jednak, że kiła została wyleczona – ona przeszła po prostu w kolejna fazę: wtórną bądź utajoną.

Kiła wtórna

To kolejne stadium nieleczonego schorzenia tego rodzaju. Kiła występuje wtedy w postaci zakaźnej wysypki, która najczęściej pojawia się na dłoniach i stopach a chory zaraża poprzez dotyk zainfekowanych części ciała – wysypka znika samoistnie co jednak nie oznacza wyleczenia choroby. Oprócz plamek i grudek na skórze, pacjent uskarża się często na gorączkę, bóle głowy i gardła, utratę wagi oraz włosów. Wystąpić może u niego zapalenie opon mózgowych i powiększenie węzłów chłonnych. Objawy kiły w fazie wtórnej pojawiają się mniej więcej po 3 do 6 tygodni od stadium pierwotnego choroby.

Kiła utajona

To kolejny etap schorzenia po przejściu stadium pierwotnego bądź wtórnego. Kiła tego rodzaju występuje mniej więcej w rok po zakażeniu i nie charakteryzuje się żadnymi objawami. Właśnie ta faza znacznie utrudnia jej leczenie bowiem chory często nie ma świadomości zakażenia. To groźny etap choroby bowiem brak objawów nie oznacza oczywiście braku jej rozwoju.

Kiła późna

To najbardziej niebezpieczna z faz kiły. Może ona wystąpić nawet do 30 lat od zarażenia. Najczęstszymi objawami w tym przypadku są liczne choroby serca, mózgu, wątroby, kości, stawów, oczu czy narządów układu nerwowego i tak naprawdę wielu innych organów ludzkiego ciała. Wpływ na taki stan rzeczy mają bakterie kiły, które przez lata rozprzestrzeniają się po organizmie.
Ostatnie stadium choroby może trwać następne kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat i prowadzi nierzadko do ślepoty, upośledzeń psychicznych, zaburzeń neurologicznych i zgonu. Chorzy najczęściej cierpią wtedy na silne bóle głowy, wymioty, sztywność karku, zanik czucia, obniżenie napięcia mięśni, zaburzenia pracy zwieraczy, depresję, nadmierne pobudzenie, zaniki pamięci czy zaburzenia świadomości a nawet schizofrenię.

 

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test - badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij

2 myśli na temat “Objawy kiły

  1. czytajac opis kily późnej dochodzę do wniosku, że mój dziadek mógł to mieć. większość objawów się zgadza

  2. Każdemu, kto boi się że po seksie złapał kiłę – polecam zrobić od razu test na kiłę. Zwiariować można od tego myślenia, czy mam syfa czy nie mam syfa – a tak robisz test, i jak już zrobisz to przynajmniej wiesz czy iść do wenerologa czy nie

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa