Czy odtruwanie organizmu ma wpływ na cholesterol?

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test, badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij
Czy odtruwanie organizmu ma wpływ na cholesterol?
5 (100%) 1 Głosów

Wysoki poziom cholesterolu może mieć związek zarówno z niewłaściwą dietą, jak i stresującym trybem życia. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre preparaty stosowane w celu oczyszczenia organizmu mogą zmniejszać poziom cholesterolu we krwi. Dlatego niekiedy warto połączyć te dwa cele – co dobrze przeczyści jelita i obniży cholesterol?

Najczęściej stosowanym ziołem do oczyszczania jelit oraz obniżania poziomu cholesterolu jest babka płesznik. W jej nasionach znajduje się tak zwany błonnik witalny.  Nie tylko ochrania on przewód pokarmowy, ale także wpływa na poziom cholesterolu we krwi. O innych ziołach możesz doczytać na http://wyleczdnemoczanowa.pl/artykuly/co-oczyszcza-organizm/. Oczyszczanie jelit podczas gdy następuje odtruwanie organizmu jest bardzo istotne. W jelitach tworzą się bowiem złogi, które mogą zatruwać organizm i powodować różne nieswoiste dolegliwości oprócz standardowych zaparć.

Odtruwanie organizmu to jednak nie tylko oczyszczanie jelit. W niektórych przypadkach jest to niezwykle długotrwały proces, ponieważ toksyny mogą się magazynować w różnych miejscach. Najbardziej niebezpieczne substancje odkładają się w tkance tłuszczowej. Między innymi z tego powodu odradza się drakońskie diety, przy których może dochodzić do zbyt szybkiego spalania tkanki tłuszczowej, a w efekcie zatrucia organizmu. Oczyszczając ciało należy także pamiętać o ochronie takich narządów jak wątroba czy nerki, ponieważ są one najbardziej narażone na kontakt ze szkodliwymi substancjami. W tym celu można zażywać między innymi zmielone nasiona ostropestu plamistego.

Oczyszczanie organizmu nie może jednak polegać jedynie na przyjmowaniu preparatów ziołowych. Niezbędne jest również stosowanie odpowiedniej diety. Powinna się ona opierać przede wszystkim na owocach i warzywach. Najczęściej doradza się gotowanie warzyw na parze, ponieważ w tej formie organizm łatwo je przyswaja, a jednocześnie nie tracą one cennych witamin. Warto jednak wprowadzić jak najwięcej surowych produktów tego typu, ponieważ w takiej formie najlepiej działa zawarty w nich błonnik. W przypadku owoców gotowanie sprawia, że błonnik zamienia się w swego rodzaju galaretkę i traci swoje cenne właściwości.

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test - badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa