Powikłania kiły

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test, badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij
Powikłania kiły
2.8 (56%) 10 Głosów

Nieleczona bądź nieprawidłowo leczona kiła może doprowadzić do wielu groźnych powikłań. Niestety, w przypadku tego schorzenia aż przy 1/3 zachorowań dochodzi do stanów zagrażających zdrowiu a nawet życiu pacjenta bowiem kiła może przybrać postać utajoną, siejąc spustoszenie w organizmie nawet przez kilkadziesiąt lat, nie dając żadnych objawów. 

Co ciekawe, stadium kiły utajonej nie jest zakaźne, ale charakteryzuje się grupą najpoważniejszych powikłań. O ile przy kile pierwotnej czy wtórnej dochodzi do bóli głowy i podbrzusza a w skrajnych przypadkach chory zmaga się z wypadaniem włosów czy zapaleniem opon mózgowych to biorąc pod uwagę kiłę utajoną, powikłania te są dużo bardziej niebezpieczne, niektóre z nich nieodwracalne.
Bakterie kiły przedostają się do krwiobiegu, przez co mogą uszkadzać dowolne organy w ciele człowieka. Najczęściej występującą jest choroba układu nerwowego, kiła wpływa również na uszkodzenia serca, wątroby, nerek, stawów czy mięśni. Powoduje nierzadko głuchotę i ślepotę oraz zaburzenia psychiczne.

Powikłania kiły podczas ciąży

O czasie wykryta nie powoduje żadnych powikłań jednak aż w 25% przypadków zakażonych kobiet ciężarnych, dochodzi do obumarcia płodu bądź noworodki umierają zaraz po narodzeniu.
Dla samej zakażonej, będącej w ciąży, skutki kiły są takie same jak u innych dorosłych. Leczenie choroby przebiega w podobny sposób, pod stałym nadzorem lekarza prowadzącego ciążę.

UWAGA! Obecnie otrzymujemy kilkanaście wiadomości tygodniowo na temat Państwa podejrzeń odnośnie zarażenia kiłą. Pragniemy poinformować, by jednoznacznie stwierdzić czy zaraziliście się Państwo Kiłą - należy wykonać domowy test - badanie na Kiłę - Można go zamówić tutaj TUTAJ - kliknij

Jedna myśl na temat “Powikłania kiły

  1. kosiarka_do_czeresni

    boże jakie powikłania. chyba jednak lepiej leczyć kiłe nić olewać temat i jej nie leczyć. a w ciąży to już w ogóle

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa